• Petra Buráková
  • Ostatní

MAXIMÁLNĚ BEZPEČNÉ PROTIPOŽÁRNÍ DVEŘE SPEDOS

SPEDOS nabízí protipožární uzávěry pro zajištění maximální bezpečnosti i pro personální budovy nejrůznějších typů. Tyto protipožární dveře jsou vyráběny z nejlepších materiálů a jejich odolnost je navíc ověřena certifikáty kvality. V nabídce najdeme dva typy: protipožární automatické dveře a protipožární dveře otevíravé ocelové. Zároveň existuje možnost určitých úprav dveří přesně zákazníkovi na míru. Nabízené služby dále zahrnují i servis s garancí dojezdu 24/7.

Dveře šité zákazníkovi přesně na míru

Velmi důležitá je samozřejmě spokojenost a kvalita. Každý však může hledat částečně odlišné parametry, vlastnosti. Protipožární dveře SPEDOS nabízí vysokou požární odolnost, atraktivní design, prosklení, okopové plechy, panikovou hrazdu, jednoduše mnoho možných variant provedení s ohledem na přání zákazníka. Mimo jiné i nabídka barevného provedení je velmi pestrá.

Typy protipožárních dveří

Společnost se věnuje výrobě dvou typů protipožárních dveří pro personální budovy s požární odolností EW a EI od 15 do 30. První z nich automatické dveře s požární odolností, které mohou být posuvné nebo otočné, rozdělují budovy na určité požární úseky a v souladu s požárními předpisy dokážou na určitou dobu zamezit šíření požáru. Ačkoliv mohou zpočátku působit robustnějším dojmem, po zasazení do jakékoliv budovy dokážou působit harmonicky s okolím. Vhodné využití najdou ve veřejných budovách, hotelech, nemocnicích, školách, průmyslových provozech nebo logických centrech.

Další typ otevíravé ocelové dveře patří stejně jako otevíravá vrata k základnímu typu bezpečnostních vstupů. Vzhledem k využitým materiálům jsou klasifikovány jako uzávěry DP1 (podle ČSN 73 0851). Výroba počítá taktéž s atypickými rozměry dveří pro menší budovy nebo objekty. Mezi výhody těchto dveří se řadí: vysoká požární odolnost EW a EI, možnost jednokřídlé i dvoukřídlé varianty, použití v exteriéru i interiéru a pro běžný průchod. Tato varianta je vhodná především pro logistické haly, průmyslové objekty, obchodní centra, hasičské stanice, autoservisy nebo větší i menší garáže.

Využití v různých typech budov

Jak už bylo výše zmíněné, protipožární uzávěry nabízí nepřeberné množství možnosti, kam je zapasovat. Použít se dají ve školství, zdravotnictví, v autosalonech, hotelech, lázních, obchodních centrech, ale dokonce také v historických stavbách.

Například Barokní refektář dominikánského kláštera sv. Jiljí na Starém Městě sloužící jako příležitostná koncertní síť nebo jako místo pro významné setkání využívá právě jednokřídlových posuvných automatických dveří v požárních provedení. Tyto dveře mají za úkol rozdělovat refektář a recepci.

Cena - kolik stojí protipožární dveře?

Cena je velmi individuální záležitost. Rozdíly v ceně závisí na několika aspektech, kterými mohou být typ protipožárního uzávěru, automatizace/manuálnost, vybraný materiál a velikost protipožárních dveří. Pro přesnou bezplatnou a nezávaznou kalkulaci lze kontaktovat přímo SPEDOS specialisty.

Před výběrem a koupi je stěžejní zvážit možnosti a především se poradit s odborníkem. Zajímat by Vás měla především požární odolnost, možné velikosti a design nebo i poskytovaný servis.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4