• Petra Buráková
  • Ostatní

Jak ochránit svou vinici?

Máte vinici, kterou potřebujete ochránit před nezvanými návštěvníky, ať už se jedná o hraboše ptáky nebo neoprávněné sběrače, kteří si chtějí také utrhnout nějakou tu kuličku hroznu pro sebe? V tomto článku Vám poradíme, jak si před těmito návštěvníky svou vinici ochránit.

Oplocení pozemku

Jednou z možností, jak můžete ochránit svou vinici před nezvanými návštěvníky je oplocení. Tímto jej můžete ochránit jak před zajíci a srnci, tak také před lidmi. Je ovšem důležité vybrat kvalitní materiál. Pokud máte menší vinici, můžete zvolit dřevěné oplocení. Jeho velkou výhodou je jeho ekologičnost. Jeho velkou nevýhodou je však nutnost o něj hodně pečovat. Pokud dřevo použít nechcete, můžete využít lesnické pletivo. Typickým znakem těchto pletiv je tvar jejich ok. Ty se odspodu postupně zvětšují a díky tomu zabrání proniknutí na pozemek i menším zvířatům. 

Elektrický ohradník

Další možností ochrany může být elektrický ohradník. Ten zajistí, aby si zvířata příště rozmyslely, zda se budou chtít dostat do vašeho pozemku. Tyto ohradníky jsou k dispozici ve více velikostech, proto by měly zabránit vstupu na pozemek nejen velké zvěři jako jsou srnci, ale také i králíkům. Jsou také výraznější označeny, aby upozornili kolem jdoucí na případné nebezpečí.

Dravci

Další variantou jak ochránit svůj pozemek zejména před hraboši a také před menšími ptáky jako jsou špačci a drozdi, je např. udržování křovin v okolí vinice nebo také vyvěšování budek pro dravce. Díky tomu se budou v okolí vaší vinice vyskytovat dravci, kteří omezí výskyt těchto škůdců. Proti hrabošům také může pomoci kosení trávy na konci léta, aby se na podzim neměli kam schovat. Proti ptákům zase může pomoci vyvěšení spirál s duhovým nátěrem nebo také CD či DVD disků. 

Postřiky

Proti housenkám a různým broukům a červům Vás pak ochrání speciální postřiky dostupné ve specializovaných prodejnách.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4