Stolní odrůdy vína

stolní víno

Také tápete nad tím, co vlastně označuje pojem stolní víno? Od dnešního dne už naprosto jistě budete vědět, že se nejedná o víno ležící na stole, ale naopak je to víno, které je vyprodukováno z hroznů pocházejících ze kterékoliv země Evropské unie. Na výrobu jsou použity odrůdy moštových, stolních a neregistrovaných rév. Další specifika se dozvíte v článku.

Číst dál: Stolní odrůdy vína

Odrůdy vín a jejich značky

Odrůdy vín a značky

Máte rádi víno, ale netroufnete si o sobě říci, že jste znalci? Právě pro vás je tento článek, kde si ukážeme, jaké značky a odrůdy vín na trhu jsou, k čemu se hodí a kolik stojí. Po přečtení si nebudete vybírat lahvinku jen podle toho, jakou má etiketu. Při výběru jsme preferovali vína pocházející z Čech a Moravy.

Číst dál: Odrůdy vín a jejich značky

Základní třídění vín

sudy s vínem

Není víno jako víno a jako experti na tento typ alkoholu to určitě víte. Vsadíme se, že máte svůj oblíbený typ vína, na který nedáte dopustit a vždy po něm rádi sáhnete. Třídění vína ale není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát a určitě to není pouze tak jednoduché, jako dělení na bílé, červené a růžové. Víno je věda, pojďme zkoumat!

Číst dál: Základní třídění vín

Patroni vína

vinice

Svého patrona má skoro všechno. Výjimkou není ani víno, které jich má v Česku hned několik. Nejedná se ani tak o patrony vína jako takového, ale spíše o patrony vinařů. S patrony je spojována spousta různých příběhů a jako správní milovníci vína bychom je měli znát.

Číst dál: Patroni vína

Další články...

  • 1
  • 2

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4