Nejlepší sklípky na Moravě

lahve vína

Není žádné tajemství, že vína z Moravy jsou prostě nejlepší. Pro tento článek jsme pro vás vybrali ty nejoblíbenější sklípky, ve kterých můžete ochutnat skvělá vína různých druhů. Výlet do vinného sklípku můžete využít jako dárek pro milovníky vína, kterým taková zkušenost udělá obrovskou radost.

  • Vinařství Valihrach

Víno z Valihrach získalo spoustu domácích i zahraničních ocenění. K nejvýznamnějším úspěchům patří zlaté medaile například z Francie. Víno z tohoto vinařství se také podává při návštěvách významných osobností. Bylo použito dokonce při návštěvě prince Charlese. Na patnácti hektarech vinice vznikají kvalitní přívlastková vína. Vlastník vinice je několikanásobným držitelem titulu Vinař roku České republiky. Tyto úspěchy vám mohou napovědět, že takové víno v běžném obchodě nekoupíte. Jediný způsob, jak jej získat, je návštěva valihrašské vinotéky.

  • Opilé sklepy

To, že jsou Velké Pavlovice jedno z míst, ze kterého pochází obrovské množství různých druhů vína, je nám všem dobře známo. Věděli jste ale, že zde můžete navštívit originální vinařskou uličku? Tvoří ji moderní barevné domky, které ukrývají vinné sklepy. Vlastníky sklepů jsou lidé, kteří se o víno zajímají, takže si můžete být jistí, že zde najdete jen to nejlepší.

  • Historický komplex v Olbramovicích

Dokonalá kombinace vína a historie. Na prohlídce sklípků vinařství Marek uvidíte ručně vyhloubený pískovcový komplex, který je dlouhý téměř půl kilometru. Sklípek je veřejně přístupný, takže se do něj může podívat kdokoliv, koho zajímá historie výroby  a uchovávání vína. Zdejší víno je vyráběno pomocí ódické metody, která zpomaluje stárnutí vína a odstraňuje "vedlejší efekty" pití, jako je například bolest hlavy.

  • Vinařství U Kapličky

Vinařství U Kapličky ani zdaleka není pouze vinařství. Jedná se o lokaci, která je jako stvořená pro dovolenou ve dvou. Kromě prohlídek vinařství, ochutnávek a spousty zajímavých přednášek můžete využít také nádherné okolí vinice, které je jako stvořené ke koupání a procházkám.

  • Vinařství Zálešák

Ve vinařství Zálešák si užijete úžasnou atmosféru sklípku, která svou konstrukcí v mnohém připomíná staré gotické stavby. Užijete si zde nejen prezentaci vín, jejíž součástí je samozřejmě degustace. Pokud byste náhodou dostali hlad, jsou zde pro vás připravena teplá i studená jídla a nějaké to nealko. Skvělý zážitek doplňuje venkovní posezení a také možnost ubytování v blízkosti sklípku. Pokud jste spíš noční sovy, radost vám udělají noční degustace.

  • Vinařský dvůr u Mlýnků

Vinařský dvůr u Mlýnků v Dolních Dunajovicích je lokace jako stvořená pro všechny milovníky vína. Obrovský prostor dovoluje pořádání akcí. Ve sklepních prostorech najdete archivní červené víno a řízené degustace. Atmosféru Moravy dokreslí živá cimbálová hudba. V blízkosti se nachází restaurace nabízející jídla, která víno dokonale doplňují.

A víte, co je největší výhoda moravských sklípků? Jsou poměrně blízko sebe, takže jich můžete projet hodně za krátkou dobu. Udělejte si s přáteli týdenní výlet, určitě si všichni užijete.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4