Recenze vína Malverina

Malverina

Malverina není španělská věc, jak by se mohlo zdát. Je to odrůda vyšlechtěná českými šlechtiteli Vinselektu a to v genobankách (Lednice, Břeclav, Perná). Byla vytvořena křížením trojice odrůd Veltlínské červené rané, Merlot a další interspecifický kultivar. Orůda je velmi odolná vůči padlí postihující révu a vhodná pro ekologické vinohradnictví bez postřiků.

Charakteristika odrůdy

Jedná se o odrůdu středního růstu a středně hustým olistěním letorostů. Je náročná na polohu a půdu (živná, hlinitá, vlhká). Velké plody Malveriny zrají v pozdějších až pozdních termínech. Výnosy hroznů jsou na velmi dobré úrovni a hlavně pravidelné.

Charakteristika vína

Samotné víno Malverina bývá slámově žluté, kořenité, plné, se středně vysokým obsahem kyselinek a jemnou tříslovinou. Při stárnutí vína se zaplňuje a nastupuje pro něj typický buket skořicové chuti. Starších ročníky jsou typické "chlebovinou". Tato odrůda je vhodná pro výrobu cuvée, kde slouží pro zaplnění.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4