Dekorace z korkových špuntů od vína

dekorace z korkových špuntů

Jestli jste stejně velcí milovníci vína jako my, určitě se vám doma povaluje spousta korků, které vám po vašich vínových večerech zbyly. A podle toho, kolik jich doma máte, je vám asi líto je vyhodit. Proto jsme si pro vás nachystali malou inspiraci pro několik domácích projektů, které vám pomohou z nevyužitých korků vytvořit originální dárky pro vaše blízké. Tak si otevřete lahev vína a můžeme se pustit do toho!

Příprava

Korek se nějakou dobu vyskytoval velmi blízko vína. Vzhledem k jeho vlastnostem je potřeba jej před výrobou dárku pořádně očistit, abyste někomu nedarovali výrobek se zašlými fleky a kombinací vůní různých vín (i když je to vůně přenádherná). Následujte tyto jednoduché kroky:

 1. Do misky s čistícím prostředkem nalijte teplou vodu. Do směsi vložte špinavé korky.
 2. Nasaďte si rukavice a začněte s postupným drhnutím korků. Pokud už jste se někdy pokoušeli smýt skvrny po víně z oblečení, určitě si umíte představit, že zde chvilku strávíte.
 3. Po důkladném umytí odložte korky na utěrku a počkejte, než uschnou.
 4. Do nádoby se sprejovým uzávěrem nalijte peroxid vodíku nebo ocet (nekombinovat!) a osušené korky jím postříkejte.
 5. Znovu počkejte na úplné zaschnutí a můžete se pustit do výroby.

Podložka před vanu

A začneme rovnou něčím velkým. Pokud máte opravdu velkou zásobu korků, můžete vyrobit krásnou podložku před vanu, která krásně nacucne všechnu vodu a udělá radost úplně každému. Jak ji můžete snadno vyrobit?

podložka z korku

 1. Jako základ budete potřebovat voděodolný podklad. Bude stačit flexibilní fólie. 
 2. Na ni pomocí pistole na lepidlo nalepte korkové zátky v zajímavém vzoru.
 3. Počkejte, než vaše dílo zaschne a máte hotovo!

Klíčenky

Nemáte dost zátek na podložku? To vůbec nevadí! Skvělý praktický dárek vyrobíte i z několika málo korků. Klíčenka potěší nejen moderním vzhledem, ale také tím, že už obdarovaná osoba nebude muset dlouze hledat klíčky v tašce. Jaký je postup? Jednoduchý!

 1. Na korkovou zátku malujte, lepte nebo vyřezávejte cokoliv vás napadne! Dávejte si ale pozor na to, abyste jednu stranu nechali volnou.Potřebujete přece nějak řetízek klíčenky se zátkou propojit. 
 2. Pokud máte koncovku klíčenky, která se podobá vývrtce, máte vyhráno, stačí vám korek provrtat. V jiném případě budete muset opět zavolat na pomoc lepící pistoli. 
 3. Zahlaďte nedokonalosti a skvělý dárek je na světě.

Nástěnka

Na korkovém podkladu se krásně udrží různé špendlíky a připínáčky. Proč je tedy nevyužít k tomu, abyste svým blízkým vyrobili originální nástěnku, na kterou si budou moci připíchnout všechny důležité poznámky a fotky?

korková nástěnka

 1. Vyberte základ. Ideálně dřevěný čtverec nebo obdélník.
 2. Na něj nalepte vaše korky. Můžete vyzkoušet různé vzorky, nepravidelnosti a další způsoby, jak vytvořit něco naprosto jedinečného. Pokud chcete mít barevný výsledek, korky před nalepením namalujte.
 3. Počkejte, až všechno zaschne a na zadní stranu podkladu nalepte háček pro upevnění na zeď.

Nádoba plná korků

Už v sobě pár skleniček máte a doba, kdy máte dárek odevzdat se neúprosně blíží? Není nic jednoduššího, než vzít například skleněnou vázu v nějakém zajímavém tvaru a všechny vaše korky do ní prostě vhodit. Výsledek bude stejně vypadat tak nádherně, že nikdo nepozná, že výroba zabrala minutu a půl. 

korková dekorace

Toto bylo pouze několik málo návrhů, jak ze svých nevyužitých korků vytvořit něco, co spolehlivě udělá radost vám nebo vašim blízkým. Pro další inspiraci si otevřete Pinterest a chvilku brouzdejte. Neuvěříte, kolik různých nápadů objevíte. Zároveň také máte další důvod vyzkoušet všechny druhy vína, které mají ve vaší oblíbené vinárně. Vsadíme se, že doteď jste se nikdy na výrobu dárků tolik netěšili.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4