Kde koupit výhodně Pinot Noir (Rulandské modré)?

Pinot Noir

Slyšeli jste někdy název Pinot Noir? Ale ano, určitě slyšeli, jedná se o ušlechtilou odrůdu červeného vína, nazývanou také jako Rulandské modré. Odrůda pochází zejména z oblasti Burgundska (Francie), postupně se však rozšířila skoro do celého světa. Pokud však budete chtít koupit opravdu kvalitní kousek, vždy musíte sáhnout po vínu právě z Burgundska.

Pinot Noir se běžně označuje jako jemné a sofistikované víno, které si můžete vychutnat celý večer. Jedná se totiž o velmi snadno pitelnou odrůdu. Naše Rulandské modré z Moravy je ale lehce jiné, zejména se v něm objevuje vyšší kyselinka. Pinot Noir se ve velkém pěstuje kromě Burgundska také v zemích Nového světa. Tato vína jsou plná, tříslovinová, ale postrádají určitou decentnost oproti původním vínům z Francie.

Víno

Rulandské šedé je víno barvy bledě rubínové až cihlově červené. Při naletí do sklenice je patrně pozorovatelný zlatý okraj. Co se týká chuti, jedná se o ovocné, hořkomandlové až kořenité tóny. "Rulanda" je plná s nízkým obsahem kyselin, třísloviny jsou jemné. Ve vůni jsou jasně rozpoznatelné lesní plody, švestky, banány, černé třešně nebo brusinky s vřesem.

Barikování

Barikování Rulandy modré se příliš nedoporučuje, protože by se pozměnil typický odrůdový charakter. Tento parametr víno získává při zraní v dubových sudech a delším ležením na láhvi. Při odpovídajícím zatížení keře poskytuje tato odrůda pravidelně hrozny pro přívlastková vína. Jedná-li se o lepší ročník, je možnost vína s přívlastkem výběr z hroznů a výběr z bobulí. Takový Pinot Noir se považuje jako zvlášť kvalitní a cenné víno.

Pinot Noir

Kde koupit?

Kam pro kvalitní Rulandské? To je otázka na odborníka, proto bychom měli navštívit přímo vinařství. Pokud však nemáme příliš času, na to abychom chodili po vinařstvích, můžeme zkusit internetové obchody vinařů nebo specializované prodejny s těmi nejkvalitnějšími odrůdami. Musíme však počítat s vyšší cenou, jelikož Pinot Noir, pochází-li navíc z Burgundska je drahý.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4